Hakkımda

Mardin’in Midyat ilçesinde doğdum. Doğum tarihimi kesin olarak bilemiyorum. 01/01/1974 olarak kaydedildim ama annemin dediğine göre 19 Mayıs yada 3 Haziran gününde doğmuş olmalıyım. Yıl olarak da 74 mü 73 mü bilemiyorum.
Seyyid olduğunu iddia eden bir aileden geliyorum.
İlk konuştuğum dil Mardin’in yerel Arapça’sı idi. Türkçe’yi okula başlarken öğrendim. İlkokul ve ortaokulda başarılı olduğuna inanılan ve beklenti uyandıran bir öğrenci idim. Lisede İslami siyasi düşüncelerim oluşmaya başladığı tarihten itibaren derslerimdeki başarı düştü ve üniversitede tamamen çöktü.
Liseden sonra Kızıltepe’de Seyyid Abdulhakim Deniz’in yanında bir süre medrese (Klasik Arapça) eğitimi aldım.
1992’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünü en yüksek puan ile kazandım. Ancak aynı yıl iş hayatına atıldım ve daha sonra da lisans çalışmam tamamlanamadan okulu terketmek zorunda kaldım. 2009’da öğrenci affından yararlandım ve aynı üniversitenin aynı fakültesinde Kamu Yönetimi bölümüne geçiş yaptım. Fakat örgün öğretim devamlılık gerektirdiğinden yine tamamlayamadım.
1992’de Macintosh bilgisayar aldım ve küçük bir reklam ajansı kurdum. Cağaloğlu’da Mecidiyeköy’de ve Topkapı’da matbaacılık ve grafikerlik yaptım. Türkiye’de Freehand, Photoshop, QuarkXpress gibi programları ilk kullanan nesildenim.
Çeşitli kitap baskı hazırlığı, on parmak hızlı dizgi, mizampaj, dergi tasarımı ve uygulaması, gazete sayfa operatörlüğü, logo ve kurumsal kimlik tasarımı matbaa öncesi hazırlık (pre-press) ve benzeri pekçok alanda uzman olarak çalıştım. Kendi ajansımda kendi işimi yaptığım dönemler olduğu gibi daha büyük ajanslarda da profesyonel grafiker olarak çalıştım.
1998’de Ağ bilgisayar şirketi ile ortak olarak Grafik Eğitim Kursu açtım ve grafik programları kullanımı, masa üstü yayıncılık ve uygulamalı grafikerlik eğitimleri verdim. 2000 yılında “Freehand Vektörel Çizimin Temelleri” kitabını yazdım.
1997’de Türkiye’de (ve hatta dünyada) ilk kullanılmaya başladığı zamanlarda internet ile tanıştım. 2000 yılından sonra masaüstü yayıncılıktan web tasarım, web proglamlama ve online yayıncılığa ağırlık vermeye başladım.
Son 15 yıldır genelde web tasarım, web programlama alanında çalışmalar yaptım. Eticaret, haber portalı, emlak sistemi, forum, arama motoru, haber kravler (haber arama motoru), tedarik zinciri yönetim sistemi, b2b, b2c, online muhasebe sistemi vb projeler gerçekleştirdim.
Uğraştığım bazı alanda danışmanlık hizmeti verdim.
Bunun yanısıra Arapça’dan çeşitli dergi, gazete ve haber siteleri için haber ve makale çevirisi yaptım. Arapça’dan iki kitap tercüme ettim ve bir Arapça sözlük hazırladım.
Sosyal medyada yazılar yazdım, şimdi de sosyal medya yazarlağını azaltıp blog yazarlığını arttırmaya çalışıyorum.
1992’den 2013’e kadar İstanbul'da ikamet ettim. 2013’te tekrar Mardin’e yerleştim. İş gereği İstanbul Mardin arasında mekik dokuyorum.
Evli ve üç çocuk babasıyım.


İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *