16 Temmuz 2017 Pazar

Ebubekir Sifil ile Caner Taslaman'ın atışması hakkında

Önce konuyu internette aktarıldığı şekliyle özetleyelim.

Bir instagram hesabından bir resim paylaşıldı. Resimde Cumhurbaşkanı başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Caner Taslaman, Mustafa İslamoğlu, Mehmet Okuyan ve Emre Dorman bulunuyordu. Görseldeki ev Taslaman'ın eviydi ve ifade ettiğine göre görselde başka isimler de bulunuyordu ancak fotoğrafın açısına düşmemişlerdi.

Daha sonra bu resmi Ebubekir Sifil de hem facebook'tan hem de twitter'dan imalı/sataşmalı bir yorum ile paylaştı. Caner Taslaman, Sifil'in facebook'daki gönderisine şöyle bir cevap yazdı: "Ev benim, iftara bu tanıdıklarımı davet eden benim, orada çıkmamışlar da var... Sifil bey, sen bundan niye rahatsız oldun? Benim evime, ilahiyat camiasından, çok farklı düşündüğüm kişiler de dahil olmak üzere birçok kişi gelir. Bir gün seni de beklerim. Gel, derdin nedir anlat da anlayalım. Farklı düşünenler olarak birbirimizi boğazlamamızı mı istiyorsun? Derdin ne? Farklı fikirlerimizi herkes duyuyor, basiretiyle herkes kendi kararını verecektir, bu telaş ne?"

Facebook'daki bu yorum üzerine Sifil, Taslaman'a "Sen üstüne alınmışsın Toraman. Çapsızlarla oturup kalkma adetim yok. Gücün yetiyorsa F. Çetin'e bir cevap yaz önce" deyince Taslaman da Sifil'in tweetini alıntılayarak "benim gücüm sana fazlasıyla yeter Sefil bey. Kimsenin bilmediği çomarlarının arkasına sığınma. Beklerim" yazdı. Daha sonra Sifil, taslaman'a "En iyi bildiği konuda tartışmaya" çağırarak meydan okuyunca Taslaman da "İstediğin her konuda" diyerek teklifi kabul etti.

20 Temmuz Perşembe 21.00 de Habertürk TV'de Veyis Ateş'e konuk olup tartışacaklardır.

***

Gördüğünüz gibi tartışmayı başlatan Sifil oldu. Ayrıca yine gördüğünüz gibi Sifil'in yaklaşımı son derece sataşmacı ve seviyesiz. Umarım tartışma programında daha seviyeli bir dil kullanır.

Sifil bu tartaşmayı neden başlattı? Tabi ki şöhretini arttırmak için. Bu çok klasik bir yöntemdir. Ne kadar kişiyi tahrik edip duelloya ikna edebilirseniz şöhretiniz o kadar artar.

Kim kimi yener konusuna gelince. Tartışacakları şey, abdestin sünnetlerinin mezheplere göre sıralanışı olmayacağına tabi ki Taslaman götürür diye bekliyorum. Yine de bu işte keskin sınırlar yoktur. Çünkü birini yenmek ancak onu yenildiğine ikna etmekle mümkündür ki, böyle bir durumda bir yengi çıkmayacaktır. Karşı taraf ne kadar cahil olursa olsun laf kalabalığı yaptıkça siz kazanmış olmuyorsunuz.
Paylaş:

1 yorum:

  1. Bence Ebubekir sifil aldı Caner’in defolarını yüzüstüne serdi

    YanıtlaSil

Blog Arşivi

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *