23 Ekim 2017 Pazartesi

Barzani'yi Haşdilere mi yedireceksiniz?

Barzani bir hata yaptı. Tartışmalı bölgeler üzerinde bir oldu bitti yapmaya çalıştı. Lakin boyunun ölçüsünü aldı. Tartışmalı bölgelerden neredeyse savaşmadan ayrıldı. Zaten iki gün sonra 2014 öncesi sınırlara çekilmeyi kabul ettiğini söyledi.

Eeee?

Durum ne şimdi?

Bağdat ordusu Erbil'e doğru neden ilerliyor?

Neden bu kadar ağır ambargo uygulanıyor? Habur kapısının kapatılması, Kürt petrolünün tamamen by-pass edilmesi, tüm ticaretin, alışverişin, giriş çıkışların, tüm hava ve kara sahasının kapatılması... Kürdistanı Gazze mi yapacaksınız? Ne oluyor Allah aşkına?

Devlet büyüklerimiz diyor: "Efenim halka zarar vermeden..."

Tüm ekonomik, siyasi, askeri ve sosyal hayatı felç ediyorsun, nasıl zarar vermemeymiş bu?

Nihai amaç ne? Hedef ne?

Kürdistan Özerk bölgesini tamamen yok etmek mi?

Yoksa Barzani'yi yok etmek mi?

Kürdistan'da Kürtlerin göz göre göre yok edilişine dünya neden sessiz? Bu sessiz çığlıklar, önce Gazzede sonra Suriyede, Yemende Arakanda ve şimdi Kürdistanda yükselmeye devam ediyor. Sonu gelmez trajedilere; mezhep, meşrep, milliyet ve bilumum ayrılıkçılığımızla sessiz kaldık. Hadi ben sağırım da size ne oluyor? Bu çığlığı neden duymuyorsunuz?

Bakın size söyleyeyim:

Kürdistan'ı yok eder Haşdilere yedirirseniz bütün Kürtlerin ebedi nefretini kazanırsınız. Silme bütün kürtler... Oy moy da vermezler size...

Diğer taraftan sadece Barzani'yi yok edip Kürdistanı Talabanilere kaptırırsanız, Kürdistan tam olarak İran kuklası olur. Artık hiçbir Kürt ile de muhatap olamazsınız.

Şunu anlayın: Barzani Türkiye'nin adamıdır. Her dönemin iktidarı başbakanı ile protokol resimleri vardır. Yani adam sadece Ak Partinin değil Türkiye'nin adamı. Talabani ise İran'ın adamıdır. PKK da Avrupa'nın... Kendi adamımızı gerekirse tedip edelim ama yok etmeyelim.

Türkiye acilen Barzani ile ilişkisini yeniden kurmalıdır. Yoksa oyunu başkaları kurar.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *