20 Ekim 2018 Cumartesi

Yuva Yayınları'na sosyal medyada haksız linç

İnternette paylaşılan Yuva Yayınları'na ait Duran Yılmaz imzalı Keloğlan Ak Ülke kitabının şimdiki Yuva Yayınları ile hiçbir alakası bulunmuyor.
Yayınevini aradım ve olay ile ilgili bilgi aldım. Çünkü Yuva Yayınları benim müşterim. Sitelerini ben yapmıştım. Daha önce de Yuva Yayınlarında benim iki adet Arapça sözlüğüm yayınlanmıştı.
Yöneticisi olan arkadaş da 20 yıllık tanıdığım değerli bir dostum. Çalışanlarının hepsini tanıyorum ve çok değerli arkadaşlarımdır.
OLAYIN HİKAYESİ
Yayınevi sahibi eskiden dinsizin biriydi. Sonra borcundan dolayı yayınevini bizimkilere devretmiş. Kitapları sorunlu sıkıntılı olduğu için 300 den fazla çeşit kitabı çöpe atmışlar. Ben bu olayın tanığıyım. Hatta yayınevinden basılmış olan 100 den fazla Dünya Klasiklerini niye attınız diye çok eleştirmiştim. Demek ki bir bildikleri varmış.
Keloğlan Ak Ülke kitabı da tahmin ediyorum 10 yıl önce basılmış. Şu an yayınevinin böyle bir kitabı kesinlikle yok. Aldığım başka bir bilgiye göre bunu hükümeti eleştirmek için en fazla Fetöcü ve CHP'li hesaplar paylaşıyormuş. Yayınevinin eski sahibi ve oğlunun CHPli çıkması üzerine CHPliler bu işten vazgeçmiş deniliyor. Fetöcüler devam. Tabi her haberin üzerine atlayan bizim gibi sazanlar da var.
Lütfen her haberin her paylaşımın üzerine atlamayalım. Teyit edelim. Teyit etmeden bir şey paylaşmayalım.
Not: Resim Yayınevinin kendi sitesindeki basın açıklaması...
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Arşivi

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *