8 Ekim 2020 Perşembe

İnsan klonlama, beyin kontrolu ve komplo teorileri


Komplo teorilerine son derece meraklı olduğumuz halde, bilim kurgu romanlarını okumaz filmlerini izlemeyiz. Öyle garip bir toplumuz işte.

Fakat komplo teorilerimiz ve bunlara inananımız gırla. Küresel güçler beyni kontrol eden çip üzerinde çalışıyorlarmış. Bunu söyleyen bir arkadaşıma dedim ki "korkma senin saplantılı hastalıklı beynini kontrol etmek için yapmıyorlar bunu. Bir kere saplantılı beyinler asla maniple edilip kontrol edilemez. Bu yüzden şanslısın 😂😂😂"

Beyin kontrolu yapay zeka içindir. İnsanları fabrikalarda klonlayıp üretecekler ve klonlanmış bedenlerin beyinlerini de bir yapay zeka ile kontrol edecekler.

DNA ve genetik kopyalama ile kadın erkek çiftleşmesi olmadan laboratuvar (fabrika da diyebiliriz) ortamında embriyo yapılabiliyor. Yani insan kopyalama zaten mümkün.

Beyni de çipler ve sensörler vasıtasıyla ve yazılım ile kontrol edebilirsek o zaman klonlanmış insan bedenini kullanan yeni bir yapay zeka çağı başlar.

Oblivion (2013) filminde başarılı bir askerin (Jack Harper) bedeni alınır ve ondan binlercesi kopyalanarak çok güçlü bir ordu oluşturulur. Beyni de süper ana bilgisayardaki bir yapay zeka tarafından kontrol ediliyor. Bu şekilde dünya istila edilir. Okyanustaki su da dahil dünyanın tüm kaynakları hoyratça sömürülür.

Beyni kontrol edilmesi mümkün olmayan bizim gibi diğer fani insan toplulukları ise Skeyvler adı verilerek her yerde avlanır. Çünkü saplantılı beyinler asla maniple edilip kontrol edilemez. Teknolojiye inat eden topluluklar eninde sonunda yok olacaktır.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Arşivi

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *