17 Mayıs 2023 Çarşamba

Kullanılabilir Yapay Zeka sohbet botları


Size bir kaç yapay zeka programından bahsedeyim.

1. ChatGPT, bunu zaten biliyorsunuz. Yapay zekanın kralı. chat.openai.com adresinden kaydolup kullanabilirsiniz.

2. Bing. Bu da Microsoft'un yapay zeka programı. GPT altyapısını kullandığı söyleniyor ama ben bunun doğru olmadığını iddia ediyorum. Biraz kullanırsanız farkı anlarsınız. Bunu nasıl kullanacağınızı da tarif edeyim. Bu Microsoft Edge altında çalışıyor. Bilgisayar veya cep telefonunuza Edge'yi açın. bing.com adresine girin. Oturun açın sohbete başlayın.

3. Google Bard. Google beta sürümünü kullanıma açtı. Ancak henüz Türkçe dilini desteklemiyor. İngilizceniz iyiyse veya translate ile kullanabilirsiniz. Bard'ın kalitesi Bing'ten yüksek ChatGPT'den düşük. bard.google.com adresinden google/gmail ile giriş yapın ve talep formu çıkacak. Onu doldurun onaylanınca sohbet edebilirsiniz.

4. Quora Poe. Quora isimli meşhur sitenin Poe isimli yapay zeka sistemi. Ayrıca API vasıtasıyla aynı sayfa içinden GPT, Claude ve diğer bazı motorları da kullanmaya izin veriyor. Harika bir deneyim olabilir. poe.com adresinden kullanabilirsiniz.

5. YouCom. Bir başka yapay zeka robotu. Gayet iyi sonuçlar veriyor. you.com adresinden hemen deneyebilirsiniz.

6. Perplexity AI. Bunu da yeni keşfettim ve gayet güçlü bir yapay zeka programına benziyor. Kullanmak için perplexity.ai adresinden bağlanabilirsiniz.

Sonuç: Başka araçlar da var. Ama ben çalışan ve ücretsiz olanları seçtim. Ayrıca bazı araçlar daha spesifiktir. Örneğin yazılım geliştirme için çalışan yapay zeka robotları da var. Github Copilot veya Phind gibi.

Yukarıda verdiğim altı programdan sadece Google Bard henüz Türkçe desteklemiyor. Diğerleri ile güzel güzel Türkçe sohbet edebilirsiniz. YouCom ve Perplexity AI üyelik girişi opsiyoneldir. Yani üye olmadan da kullanabilirsiniz.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *